Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima worden met een welkomstceremonie ontvangen bij de Hofburg, de residentie van de bondspresident van Oostenrijk.
Na de welkomstceremonie heeft het Koninklijk Paar een gesprek met bondspresident Van der Bellen en zijn echtgenote.
Het Namenmonument in het Ostarrichipark
In de middag werd bij het Namenmonument in het Ostarrichipark een krans gelegd voor de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Het Koninklijk Paar kreeg vervolgens een rondleiding door het monument dat de slachtoffers van de Holocaust herdenkt.
De Koning en bondspresident van Oostenrijk leggen een krans bij het Namenmonument in het Ostarrichi Park.
Bezoek aan de burgemeester van Wenen
Vervolgens brachten Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima een bezoek aan de burgemeester van Wenen, Michael Ludwig, en aan de vice-voorzitter van het Oostenrijkse parlement, Doris Bures.
Net als het Binnenhof in Nederland, wordt het parlementscomplex van Oostenrijk gerenoveerd. Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima bezoeken het Oostenrijkse parlement en krijgen een rondleiding langs de bouw- en renovatiewerkzaamheden van de plenaire parlementszaal en de senaatszaal.
Staatsbanket Slot Belvedere
In de avond bood bondspresident Van der Bellen het Koninklijk Paar een staatsbanket aan op Slot Belvedere. Dit museum zal begin volgend jaar in samenwerking met het Van Gogh Museum de tentoonstelling ‘Klimt. Inspired by Rodin, Van Gogh, Matisse’ presenteren. Tijdens het staatsbanket hielden Koning Willem-Alexander en bondspresident Van der Bellen een tafelrede.
De eerste dag van het staatsbezoek aan Oostenrijk wordt afgesloten met een staatsbanket in het Belvedere. Dit museum is bekend om de grootste collectie werken van Gustav Klimt en werken uit onder meer de tijd van de Weense Biedermeier, Oostenrijkse barok en Frans impressionisme.
De andere dagen van het staatsbezoek aan Oostenrijk